Medycyna/Fizjoterapia

Zaburzenia TMD (tj. skroniowo żuchwowe) to sfera zarówno działań medycznych jak i stomatologicznych. Choć generalnie nie rozpoznawane jako takie, efekty okluzji są bardzo rozległe - mogą objawiać się w zaburzeniach wzroku czy postawy - mają wpływ na różne obszary ciała gdy zgryz nie jest w harmonii z ciałem. Rezultatem może być szeroka gama trudnych do zdiagnozowania symptomów, takich jak bóle głowy, szyi, barków i pleców.

Relacje na styku czaszki i żuchwy, ustawiane okluzją zębów, to częsta przyczyna tych dolegliwości. Niestety, ciężko ocenić te relacje zarówno dentystom, lekarzom ogólnym jak i fizjoterapeutom. Aqualizer™ pozwala mięśniom pacjenta zarówno na określenie tych relacji czaszkowo-żuchwowych jak i przyczynę ich występowania. Jeśli tak właśnie jest, to automatycznie jesteśmy w stanie ten stan skorygować. Terapeucie ułatwi to poradzenie sobie z dotąd trapiącymi wątpliwościami co do trafności diagnozy.

Aqualizer™ to nieoceniona pomoc w diagnozie i leczeniu bólów głowy, szyi, barków i górnych odcinków pleców. Aż u 75 procent pacjentów, co jest dość zaskakujące dla większości lekarzy, to właśnie pozycja szczęki wywołuje takie bóle albo jest czynnikiem towarzyszącym nasileniu objawów.

do góry

Zastosowania:

do góry

Ułatwione leczenie:

Jako lekarz, często spotykasz się z objawami bólu pochodzącymi z bliżej nieokreślonych, niewidocznych źródeł. Okluzja zębów może zmuszać mięśnie do ciągłego dostosowywania się, wywołując bóle neuro-mięśniowe. Relacje między okluzją i tego typu bólami są bardzo trudne do wykrycia. Aqualizer™ szybko pozwoli na ujawnienie ich pochodzenia. Jeśli ból jest pochodzenia neuro-mięśniowego, tj. wynika z okluzji, to u większości pacjentów będziesz w stanie dostrzec radykalne zmniejszenie bólu już w ciągu 20 do 30 minut od chwili włożenia szyny. Chroniczne bóle pacjentów zwykle wymagają noszenia Aqualizera przez parę godzin w ciągu jednego lub dwu dni w okresach nasilenia bólu lub podczas snu.

Aqualizer™ ułatwia proces leczenia, czyni go skuteczniejszym i wygodniejszym. Poleć pacjentom noszenie Aqualizera™ przez 20 do 30 minut przed zabiegami. Ich mięśnie zaczną się rozluźniać, co ułatwi terapię, bo będziesz pracował z już rozluźnionymi mięśniami. Dobrym pomysłem jest też polecenie pacjentom by nosili Aqualizer™ podczas leczenia, bo poduszki z płynem ułatwią znalezienie najdogodniejszej powierzchni zacisku.

Dokładna natychmiastowa diagnoza różnicowa:

Skorzystaj z Aqualizera™ jako pierwszego środka aby sprawdzić, czy na pewno dokonano słusznej diagnozy i czy problem jest powiązany z okluzją. Szybkie ustąpienie bólu po zastosowaniu Aqualizera™ potwierdzi fakt, że ból ma pochodzenie neuro-mięśniowe, wywodzi się z niewłaściwej okluzji, a nie ma przyczyn organicznych czy intrakapsularnych (wewnątrz torebki stawowej). Aqualizer™ to środek zachowawczy, odwracalny w rezultatach i niedrogi.

do góry

Leczenie staje się wygodne:

System płynowy Aqualizera™ uśmierza ból poprzez uwolnienie napięcia z obolałych stawów i mięśni, sprawiając, że szczęka porusza się dużo płynniej. Wypełnione płynem poduszki Aqualizera™ obustronnie zrównoważą i rozprowadzą siły okluzji. Bóle mięśni szybko zanikną i rozpocznie się natychmiastowy proces leczenia. Twoi pacjenci docenią ten wysoce skuteczny środek uśmierzający ból - a nie oparty przecież na środkach farmakologicznych.

Aqualizer™ eliminuje skurcze mięśni wprowadzając tymczasową, lecz optymalną harmonię okluzyjną, pomagając mięśniom znaleźć moment od którego może rozpocząć się leczenie. Oszczędzamy dzięki temu czas na leczenie i zwiększamy zadowolenie i wygodę pacjenta.

Aqualizer™ jest pakowany w oddzielne pudełka. Nie wymaga uprzedniego przygotowania. Korzystanie z Aqualizera™ ułatwia ci oszczędne i skuteczne prowadzenie leczenia, dając satysfakcję pacjentów. Zawsze miej pod ręką Aqualizer™ a szybko osiągniesz pożądane rezultaty!

Uwaga: Pacjenci nie powinni nosić Aqualizera™ dłużej niż 8 godzin na dobę.

do góry