Wprowadzenie do zaburzeń skroniowo-żuchwowych (TMD)

TMD (zaburzenia skroniowo-żuchwowe) to szereg symptomów powiązanych ze stawem skroniowo-żuchwowym (TMJ), lub stawem szczękowym. Stawy TMJ, znajdujące się przed uszami, łączą dolną szczękę z czaszką i pozwalają na otwieranie i zamykanie jamy ustnej, mowę, żucie i przełykanie. Ludzie cierpiący na zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego często skarżą się na następujące objawy:

Zaburzenia TMD nazywa się „wielkimi oszustami” bo objawy ciężko zdiagnozować, mimo stosowania wszelakich terapii i wizyt u specjalistów. Miliony ludzi w USA żyją z objawami TMD; niestety wielu z nich nie rozpoznaje źródła bólu. To często prowadzi do zbędnych wizyt u lekarza i dentysty, które kończą się całą stertą rachunków i prowadzą do frustracji wynikającej z nieskutecznego leczenia.

do góry

Kiedy nosić Aqualizer™:

Stosuj się do zaleceń terapeuty. Może cię poprosić o noszenie Aqualizera™ w trakcie, przed lub po leczeniu/zabiegu. Po pierwszym okresie związanym z diagnozą, Aqualizer™ nie jest już zwykle zakładany, chyba że pojawią się objawy bólu. Pacjenci zwykle noszą Aqualizer™ w okresach stresu lub nawrotów bólu. Jeśli czujesz nadchodzący ból, włóż Aqualizer™. Noś go przez minimum 15 minut lub dwa razy dłużej niż zajęło ostatnio ustąpienie objawów. Aby Aqualizer™ służył ci jak najdłużej, noś go tak rzadko jak to możliwe – tylko by kontrolować objawy. Aqualizery™ mogą wtedy przetrwać parę tygodni, w zależności od tego z jaką siłą zaciska się zęby lub nimi zgrzyta. Nie należy nosić Aqualizera™ podczas spożywania posiłków czy mycia zębów. Po każdorazowym zdjęciu, Aqualizer™ należy wymyć mydłem i wodą albo płynem do płukania jamy ustnej. Nie należy nosić Aqualizera™ dłużej niż 8 godzin w ciągu doby – uchroni to tkanki jamy ustnej przed podrażnieniami.

Ostrzeżenie: Nie wolno nosić Aqualizera™ jeśli nie masz normalnego odruchu gardłowego.

Tu znajdziesz zalecenia dotyczące stosowania Aqualizera™.

do góry

Dlaczego Aqualizer™ działa tak fenomenalnie:

Szczęka pacjenta ustawia się w zależności od tego, jak układają się górne i dolne zęby. Nazywamy to okluzją. U niektórych osób siły okluzji zmuszają szczękę do ułożenia się w takiej pozycji, która wymusza powtarzalną reakcję akomodacyjną mięśni. Wiąże się to z ich przepracowaniem, jest to dla nich męczące, ciężko im się skoordynować, tworzą się zapalenia i rodzi się ból prowadzący do skurczów, szynowania i promieniowania bólu na głowę, szyję, barki, i górny odcinek pleców. W wielu przypadkach te dodatkowe siły wzmagane są przez stres, nieświadome zaciskanie czy nocny bruksizm co jeszcze bardziej pogarsza stan pacjenta. Eliminując dominację zębów i uwalniając mięśnie by mogły się ułożyć optymalnie znajdując równowagę zamknięcia, Aqualizer™ niweluje stałe wymuszone dostosowywanie się mięśni przy ustawianiu szczęki.

Elastyczna powłoka Aqualizera™ wypełniona płynem wyrównuje siły zgryzu zapobiegając kontaktowi zębów górnych i dolnych. To niweluje dominację zębów i pozwala mięśniom przejąć ich właściwą rolę. Uwolnione w ten sposób mięśnie natychmiast reagują przemieszczeniem szczęki w najwygodniejszą dla ciała pozycję, która jest zarazem najmniej energochłonna. Gdy szczęka zmienia pozycję by odpowiedzieć na potrzeby mięśni, poduszki Aqualizera™ zapewniają wsparcie i naprawiają złe relacje zębów w stosunku do siebie.

W przeciwieństwie do większości szyn dostępnych na rynku, Aqualizer™ uwalnia nas od domysłów co do sposobów leczenia - to ciało naturalnie się zrównoważy. Inne szyny hamują zgryz, Aqualizer™ pozwala ciału naturalnie znaleźć idealną okluzję.

do góry

Tu znajdziesz
dodatkowe informacje dla pacjenta