Instructions

Jeśli cierpisz na bóle żuchwowo-skroniowe, musisz pamiętać, że skuteczne leczenie powinno objąć nie tylko zęby, ale także inne części tzw. systemu stomagnatycznego (ustno-twarzowego). Ważna jest tu pozycja szczęki wobec czaszki (szczęka wpływa na pracę mięśni biegnących z czaszki), także pozycja kłykci (na końcu kości szczękowej) w stawach skroniowo-żuchwowych (stawach szczękowych) i praca mięśni po obu stronach głowy przy zamykaniu szczęki.

Kwestią sporną wśród dentystów podejście do leczenia bolesnych objawów. Aqualizer™ gwarantuje wysoką skuteczność, ponieważ pozwala mięśniom na przywrócenie najbardziej wygodnej, naturalnej równowagi ciała. Nie może więc być lepszego rozwiązania.

Skuteczność Aqualizera™ to rezultat pracy poduszek wypełnionych płynem, które mają właściwości równoważące pracę mięśni. Dlatego Aqualizer™ ma ograniczony okres trwałości. Jednak zawarty w nim płyn zapewni trzy zmiany:

1. Uwolni was od bólu skroniowo-żuchwowego lub innym pochodnych objawów - szybko i wygodnie.

2. Pomoże określić, czy faktycznie problem wywodzi się z układu skroniowo-żuchwowego, a może jednak podobne są tylko symptomy - być może przyczyna kryje się gdzie indziej. Dzięki Aqualizerowi™ unikniemy błędnej diagnozy i kosztownego leczenia w złym kierunku. Będziemy mogli szybko podjąć logiczną decyzję, czy należy kontynuować dany rodzaj leczenia.

3. Szybkie ustąpienie objawów wskazuje na to, że pacjent cierpiał na bóle skroniowo-żuchwowe. Od tej chwili leczenie może pójść w dwu kierunkach.

A. Gdy objawy były krótkotrwałe (tylko jeden epizod bólu) wystarczy noszenie Aqualizera™ przez parę tygodni. Nie potrzebna jest zmiana okluzji.

B. Jeśli symptomy utrzymują się od dłuższego czasu, może być wskazana praca nad zmianą niewłaściwej okluzji. Najłatwiej zrobić to prosząc dentystę o wykonanie stałej szyny korygującej zgryz. U tutaj widać prawdziwą wartość Aqualizera™. Kluczem do sukcesu lub drogą wprost ku porażce jest stopień w jakim stała szyna koryguje zgryz w kierunku naprawdę naturalnej pozycji szczęki. Niestety, natura działa przeciw dentystom. Jeśli dentysta przygotował szynę wg ułomnych założeń, to mięśnie i tak dostosują się do nowego układu zgryzu, wbrew pierwotnej naturalnej tendencji z którą się rodziliśmy. Brak pewności, czy tworzona szyna skieruje szczękę ku naturalnej pozycji mięśni był największym utrapieniem dentystów aż do momentu wynalezienia Aqualizera™. Aqualizer™ koryguje ten problem zaraz po włożeniu go do jamy ustnej. Płyn w poduszkach Aqualizera™ neutralizuje i eliminuje wpływ złego zgryzu na pozycję szczęki. Ciało, bowiem, nie musi już dostosowywać się do tych fałszywych miejsc kontaktu zębów górnych i dolnych. Dopiero teraz mięśnie mogą powrócić do pierwotnej pozycji nie wymagającej żadnego dodatkowego stałego wysiłku.

Dentysta jest teraz w stanie zapisać tę naturalną pozycję i wykonać szynę, która utrzyma tę pozycję. To uchroni nas od powrotu bolesnych objawów. Jedynym kruczkiem przy przywracaniu naturalnej pozycji szczęki jest fakt, że można tego dokonać jedynie używając Aqualizera™. Aqualizer™ to jedyny sposób by mięśnie mogły swobodnie, bez interwencji z zewnątrz, odtworzyć i ukazać pierwotną bezwysiłkową pozycję szczęki eliminującą ból. Należy pamiętać, że Aqualizer™ jest oparty na nowatorskim podejściu naukowców1) do leczenia problemów skroniowo-żuchwowych, ale także związanych z nadmiernym wysiłkiem mięśni głowy, szyi i barków, np. bólów napięciowych głowy. Problemy takie, zwane "zaburzeniami funkcjonalnymi" są trudne do wykrycia i wymykają się prawidłowej diagnozie przez całe lata.

Leczenie w oparciu o Aqualizer™ to bezpieczny sposób na uniknięcie środków farmakologicznych. Objawy ustępują zwykle po 10 - 15 minutach od chwili włożenia Aqualizera™. Dzięki temu możemy być pewni czy takie a nie inne leczenie uśmierzy nasz ból - zanim zacznie się właściwe leczenie korekcyjne okluzji. Do tej pory wykorzystano Aqualizer ponad milion razy - bez żadnych skutków niepożądanych.

Ponieważ Aqualizer™ to nowatorskie osiągnięcie w leczeniu bólów skroniowo-żuchwowych, terapeuci, przyzwyczajeni do konwencjonalnych rozwiązań, nie wprowadzają go masowo do swoich praktyk. Jak dotąd ponad 7 tysięcy lekarzy, internistów, dentystów i chiropraktyków stosuje Aqualizer™. Pamiętając, że to mały ułamek liczby osób, które mogłyby używać Aqualizera™ najprawdopodobniej twój osobisty lekarz czy dentysta po prostu jeszcze o Aqualizerze™ nie słyszał.

Oto nasza rada: jeśli twój lekarz jest zainteresowany skuteczną i zweryfikowaną przez naukowców formą terapii z wykorzystaniem Aqualizera™, z przyjemnością dostarczymy wszelkich niezbędnych informacji na jego temat - wyniki testów elektromiograficznych potwierdzających korzystny wpływ na pracę mięśni wraz z wydrukiem artykułu opublikowanego w styczniu 2003 pt. "A Revised View of the Dynamics, Physiology, and Treatment of Occlusion: A New Paradigm [Skorygowane podejście do dynamiki, fizjologii i leczenia okluzji: nowy model]", który przedstawia naukowe podstawy tej nowatorskiej formy leczenia.

Skoro wiele firm zajmujących się produkcją środków farmakologicznych prosi pacjentów by "skonsultowali się ze swoim lekarzem", my swoich potencjalnych klientów prosimy o to samo, świadomi, że taka konsultacja pomoże Państwu dokonać właściwego wyboru skutecznej formy leczenia.

do góry